Zajímavé doprovodné akce v Národním divadle

Národní divadlo nenabízí svým  divákům jen známé divadelní kousky v oblasti činohry, opery či baletu, ale pořádá i mimořádně zajímavé doprovodné akce – přednášky, prohlídky, návštěvy archivů. O několik z nich se s Vámi rádi podělíme.

 

ND Café: DIVADELNÍ VLAKY

Ve čtvrtek 19.4. od 17 hod  se bude ve foyer Nové scény ND diskutovat s Marií Hradeckou z Archivu Národního divadla o nápadu, realizaci a vzniklé tradici Divadelních vlaků.
U šálku kávy se můžete každého hosta přímo zeptat na mnoho věcí nejen z divadelního světa.
19. 4. 2018 od 17.00 ve foyer Nové scény ND. Vstup je zdarma. Pozvánka ke stažení ve formátu PDF: ND Cafe A3 Vlaky 

 

Komentované prohlídky TAJEMSTVÍ FASÁD

Místa konání: Historická budova ND 90 min., Stavovské divadlo 60 min.
Většina z nás bezpečně pozná budovu Národního nebo Stavovského divadla na fotografi. Jako celek. Na fasádách historických budov ale můžeme objevit velké množství zajímavých detailů. Co jednotlivé symboly představují a proč architekti zvolili právě ten či onen? A o čem nám fasády ještě mohou vyprávět? Podívejte se s námi neznámé budovy zblízka. Divadelním kukátkem!

Pozn: K zapůjčení divadelního kukátka a audiosystému je potřeba mít u sebe 1.000,-KČ nebo osobní doklad jako vratnou zálohu. Vstupné 60 Kč

Termíny prohlídek a více detailů.

 

Prohlídky ZÁKOUTÍ ARCHIVU ND

Věděli jste, že za zdmi bývalého Anenského kláštera na Starém Městě jsou uloženy listinné poklady Národního divadla? V klidu a tichu se zde třídí, zakládá, vyhledává a bádá. Zajímá vás,co všechno lze v Archivu nalézt? Jak se jednotlivé dokumenty uchovávají a kteří lidé si je sem chodí prohlížet a zkoumat? Přijďte se tedy podívat! Jednou měsíčně vám archiváři Národního divadla odpoví na vaše zvídavé otázky, vezmou vás mezi police, otevřou zásuvky, obálky a ukáží ten či onen významný dokument.

Termíny: 25. 4. od 17 hod., 15. 5. od 17 hod.; 15. 6. od 16 hod.

Kapacita: 8 osob, Vstupné: 100 Kč/osobu

 

ND TALKS Kam se ten svět řítí?

Geopolitolog Michael Romancov se s námi přijde podělit o své poznatky o stavu současného světa. Přednáška potrvá asi
50 minut s následnou diskusí.

27.4.2018 od 18 hod. – VÍCE

 

ND Café s Laternou

Vedoucí uměleckého souboru Laterny magiky Pavel Knolle, nás zasvětí do historie, první multimediální divadlo na světě, je tu pro
diváky už 60 let. Kde je její místo v kontextu současného divadla a vizuálních médií? Jak s jejími principy nakládají současní tvůrci? Co může nabídnout mladé generaci?

29.4.2018 od 18 hod. VÍCE 

 

Ilustrační foto: PIXABAY

Pokud chcete být informováni o všech našich akcích, zaregistrujte se na jednoduchém formuláři vlevo níže na stránce. Aby byla Vaše registrace platná, je potřeba následně potvrdit odkaz v emailu, který Vám přijde na Vámi uvedenou e-mailovou adresu.

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..