Těšíte se na letošní ZáříME?

Již za měsíc (a pár dnů) se uskuteční naše tradiční mezigenerační akce ZáříME, letos již popáté.

Vzhledem k připravovanému programu jsme změnili místo konání akce a z Pankrácké pláně jsme se přesunuli na sportoviště ZŠ Poláčkova.

 

Program akce

Letošní program bude více sportovní a proto jej bude moderovat i známý sympatický “sporťák” z ČT Honza Smetana. Partneři našeho mezinárodního projektu Memtrain na akci představí sportovní disciplíny a disciplíny mentálního tréninku, ke kterým po dobu trvání projektu zpracovávali manuál. Zároveň na místě budou zástupci AFK Slavoj Podolí, kteří budou zajišťovat program a hry pro děti s převážně fotbalovou tématikou.

 

Datum a místo konání

Pondělí, 24. září 2018 od 14-18 hod.,  ŽŠ Poláčkova, Poláčkova 1067/3, Praha 4. Škola se nachází cca. 3 min od metra Budějovická (hned za DBK), na jejich venkovním sportovišti za budovou školy.

 

Co tedy můžete očekávat?

Naši partneři z projektu MemTrain vám na akci ZáříME představí např. zumbu, Nordic Walking či specifické posilovací cvičení pro seniory. Náš partner z Irska vám ukáže, že lze začít i v seniorském věku běhat. kdo bude chtít, bude si moct potrénovat paměť či procvičit své mozkové hemisféry.

Součástí akce bude autogramiáda bývalých olympioniků. Svou účast předběžně přislíbit Imrich Bugár a očekáváme i další známá jména.

 

Potřebujeme

Vzhledem k účasti zahraničních partnerů bychom potřebovali dobrovolníky, kteří by pomohli seniorům ze zahraničí s orientací v Praze, s doprovodem na místo konání atp. Naši hosté tu budou od neděle 23.září do úterý 25.září a jsou z těchto zemí: Polsko, Irsko, Slovinsko a Itálie. Hledáme tedy někoho, kdo by vládnul jejich mateřštinou, příp, angličtinou/němčinou a byl ochoten je po dva dny (resp tři.) doprovázet. V případě zájmu se hlašte Hance.

 

Detailní informace o akci ZáříME, přesný program atp. budeme průběžně zveřejňovat na www.zarime.info

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..