Zářijový program v KC Kotlaska

Spřátelené Komunitní centrum a zahrada Kotlaska nám zaslalo jejich program na září a protože je také plný zajímavých akcí.

KC Kotlaska se nachází nedaleko metra Palmovka (cc 5 min pěší chůze) a pokud máte zájem, můžete si na na jich zahradě třeba osázet záhon vlastními bylinkami a květinami. My jsme Kotlasku před časem navštívili a naše blogerka, paní Eva Kozderková o tom napsala do svého blogu.

 

PRAVIDELNÉ AKTIVITY

PONDĚLÍ – POWER JÓGA S NICOLE, 18.00 – 19.00 hod.
Přijďte se po práci protáhnout! Během cvičení rozpohybujete celou páteř, procvičíte jógové pozice, uvolníte tělo a uklidníte mysl a na konci lekce si příjemně odpočinete během závěrečné relaxace.
Podložku na cvičení s sebou.
Doporučená výše dobrovolného příspěvku za hodinu je 50 Kč. Pokud chcete mít své místo jisté, můžete si cvičení předplatit dopředu za 500 Kč (na období září – prosinec).
Pozor – začínáme až 17.9.!

 

PONDĚLÍ – UKULELE JAM, 19.00 – 20.00 hod.
Hraní na ukulele je zábava, ale ještě lepší je hrát s někým. Přijďte na Kotlasku poznat spřízněné duše, naučit se nové akordy a triky. Setkání je otevřené všem – od úplných začátečníků po ukulelové virtuosy, kteří by své umění rádi předali dál. Těšíme se na Vás!

 

STŘEDA – SDÍLENÁ ŠICÍ DÍLNA, 16.00 – 18.00 hod.
Potřebujete zkrátit kalhoty, ale nemáte doma šicí stroj? Přijďte k nám – máme tu dva, o které se s Vámi rádi podělíme. Kdykoli v otvíracích
hodinách je po předchozím objednání také možnost využít sdílenou kutilskou dílnu.

 

STŘEDA – PLETENÍ HOUPACÍCH SÍTÍ, 17.00 – 18.00 hod.
Pletení sítí je uklidňující tvůrčí činnost, při kterési příjemně odpočinete a vyčistíte si hlavu. Kromě toho se můžete seznámit s ostatními pletaři a dát si v klidu kávu.

 

AKCE

SOBOTA 8.9. 14.00 – 18.00

POPRÁZDNINOVÁ SLAVNOST: VÍTE, ŽE MÁME KOMUNITNÍ LEDNICI ?
Srdečně Vás zveme na poprázdninovou sousedskou slavnost na Kotlasce! Čekají Vás workshopy zaměřené na uchovávání a zpracování potravin, soutěž na téma plýtvání potravinami, koncert kapely Alva Jazz a mnoho dalšího.

 

ÚTERÝ 1 1 .9. 18.00 – 20.00

LINORYTOVÁ DÍLNA
Přijďte přičichnout ke grafickému řemeslu! Během workshopu si vytvoříte vlastní grafiku – od návrhu po tisk. Workshop je vhodný pro začátečníky i pokročilé, případně děti od 15 let v doprovodu rodičů.
Příspěvek na materiál: 100 Kč.

 

PÁTEK 21 .9. 17.00 – 20.00

INTUITIVNÍ HRA SMYSLŮ
Život je intuitivní hra. S pohyby, pohledy, plány, které nikdy neobživnou v realitě. Hra na sebe sama, na obraz, který vytváříme pro oči druhých i oči své.
Život je pohyb a hejno pohledů. Tak si pojďme hrát! Na hranice vlastního těla, na vlastní kůži a na vlastní oči. V těle, které má radost. S usměvavou myslí. Lehkýma nohama. A otevřeným srdcem. Budeme si hrát jako děti.
Příspěvek dobrovolný.

 

SOBOTA 22.9. 14.00 – 20.00

KOMUNITNÍ BRIGÁDA+GRILOVAČKA
Věděli jste, že máme na Kotlasce gril? V sobotu večer ho rozpálíme a společně si užijeme možná poslední grilovačku sezóny. Můžete donést přebytky úrody, maso naložené podle tajné rodinné receptury nebo třeba něco sladkého – prostě cokoliv, o co se chcete rozdělit se sousedy. Ale předtím pořádně mákneme na zahradě – takže něco na převlečení s sebou.

 

OTEVÍRACÍ DOBA ZAHRADY A CENTRA

PONDĚLÍ 17.00 – 20.00
ÚTERÝ 10.00 – 20.00
STŘEDA 10.00 – 18.00
ČTVRTEK 10.00 – 18.00
PÁTEK 11 .00 – 18.00
SOBOTA 10.00 – 18.00

 

Podrobnosti a aktuální informace sledujte na Facebooku. 

Změna programu vyhrazena. Na všechny aktivity kromě pletení sítí je nutné se přihlásit. Přihlašovat se můžete na tel. čísle 770 148 280 SMS zprávou nebo hovorem, na emailu kotlaska@rubikoncentrum.cz nebo zprávou na FB.

Na Kotlasce je také možné využít sdílenou dílnu. Dílnu je možné si rezervovat na výše uvedených kontaktech v otvírací době centra.

Během otevírací doby lze využít komunitní lednice – tedy přinést či odnést si potraviny. Více o komunitní lednici naleznete na www.bezezbytku.cz.

 

Ke stažení:

Plakát – slavnost

Letáčky září (1)

Program – září – rozesílka

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..