Giving Tuesday opakem Black Friday

Taky na Vás odevšad vyskakují reklamy na Black Friday – svátek slev a konzumu??

Dárcovské úterý, jak lze Giving Tuesday přeložit, má být kontrastem k Black Friday či Cyber Monday, což jsou dny, kdy jde hlavně o konzum, slevy a utrácení.

 

Jak vznikl Giving Tuesday?

Giving Tuesday (GT) se po celém světě slaví již od roku 2012. Do Česka přišel v roce 2016 pod hlavičkou Asociace společenské odpovědnosti. Během chvíle se GT stal globálním dárcovským hnutím, které je poháněno jednotlivci, rodinami, neziskovými organizacemi, firmami a komunitami po celém světě.
Giving Tuesday přichází jako protipól k nákupnímu šílenství na Black Friday. Miliony lidí se na Giving Tuesday spojí, aby nejen v tento den podpořili aktivity, kterým věří, a společenství, ve kterých žijí.

Více informací najdete na Giving Tuesday

 

Stručně o nás

Jsme nezisková organizace fungující již šestým rokem. Věnujeme se převážně seniorům a aktivitám  pro tzv. aktivní seniory. Rádi propojujeme generace a vymýšlíme společné aktivity.

Obecně nás to co děláme dost baví, neb v tom vidíme v dlouhodobém horizontu (jak našem, tak celospolečenském) smysl.

 

Jak nám můžete v rámci GT pomoc? 

 

Varianta a/ USKLADNĚTE NÁS

Máme krásné Komunitní centrum pro aktivní seniory. V úterý na GT  v něm budeme mít standardní program – pinčes, jazyky, bezplatné poradenství, kurz sebeobrany a dokonce jednu mezigenerační „keškovou“ vycházku. Prostě klasický den.  ALE – jeden z posledních v tom našem milovaném Komunitním centru.
Bohužel se nám nepodařilo zajistit financování na další období, tak Centrum musíme k 31.12. zavřít..

V tuto chvíli už tedy hlavně hledáme prostory, kam bychom mohli uložit vše použitelné pro (my doufáme) naše nové budoucí Komunitní centrum. Hledáme sklad, v Praze, cca. 30m, možná pouze na krátko, ale  může se stát, že i na více než rok a ideálně za pár kaček..

 

Varianta b/ NEVZDÁVÁME SE  – POMOZTE NÁM NAJÍT NOVÝ DOMOV (prostor pro Komunitní centrum)

Když víte, že něco umíte a když víte, že to děláte dobře a máte průkazné výsledky podpořené příběhy klientů, kterým Komunitní centrum zkvalitnilo a obohatilo život (některým zcela změnilo), těžko se Vám z toho odchází. Ano, teď jsme přišli o zdroj financování a stávající komerční prostory v nádherném místě si už prostě dovolit nemůžeme.

Ale v tom, co jsme začali, bychom rádi pokračovali. Možná trošku jinak, ale pořád se zaměřením na klienta – tedy na aktivního seniora.

Co tedy hledáme?  Dobře veřejnou dopravou dostupný prostor, velikost 80-150m, aby v něm byl prostor pro setkávání a pro společné cvičení (alespoň dvě místnosti) a příp. zázemí pro kancelář/e (také ideálně 2 místnosti). 

 

Varianta c/ FINANČNÍ PODPORA

To že jsme nezisková organizace, ještě neznamená, že nemusíme platit účty, že naši zaměstnanci nemají občas potřebu se najíst atp. Spoléhání na veřejné financování je ošemetné a my bychom rádi dál dělali naši práci ve které vidíme smysl. Proto uvítáme jakékoli finanční či jiné příspěvky.

  • Třeba pravidelným zasíláním částky na náš účet (na konci roku vystavíme potvrzení pro snížení základu daně)..
  • Nebo jednorázovým příspěvkem soukromým/firemním (opět možnost odečtení od základu daně)

 

Co  o nás říkají naši klienti?

 

Pojďte tedy společně s námi v úterý po černém pátku na oplátku všichni udělat něco dobrého. Tvořit pomocí dobra lepší svět.

 

Ilustrační foto Forbes

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..