Giving Tuesday opakem Black Friday

Taky na Vás odevšad vyskakují reklamy na Black Friday – svátek slev a konzumu??

Dárcovské úterý, jak lze Giving Tuesday přeložit, má být kontrastem k Black Friday či Cyber Monday, což jsou dny, kdy jde hlavně o konzum, slevy a utrácení.

 

Jak vznikl Giving Tuesday?

Giving Tuesday (GT) se po celém světě slaví již od roku 2012. Do Česka přišel v roce 2016 pod hlavičkou Asociace společenské odpovědnosti. Během chvíle se GT stal globálním dárcovským hnutím, které je poháněno jednotlivci, rodinami, neziskovými organizacemi, firmami a komunitami po celém světě.
Giving Tuesday přichází jako protipól k nákupnímu šílenství na Black Friday. Miliony lidí se na Giving Tuesday spojí, aby nejen v tento den podpořili aktivity, kterým věří, a společenství, ve kterých žijí.

Více informací najdete na Giving Tuesday

 

Stručně o nás

Jsme nezisková organizace fungující již šestým rokem. Věnujeme se převážně seniorům a aktivitám  pro tzv. aktivní seniory. Rádi propojujeme generace a vymýšlíme společné aktivity.

Obecně nás to co děláme dost baví, neb v tom vidíme v dlouhodobém horizontu (jak našem, tak celospolečenském) smysl.

 

Jak nám můžete v rámci GT pomoc? 

 

Varianta a/ USKLADNĚTE NÁS

Máme krásné Komunitní centrum pro aktivní seniory. V úterý na GT  v něm budeme mít standardní program – pinčes, jazyky, bezplatné poradenství, kurz sebeobrany a dokonce jednu mezigenerační “keškovou” vycházku. Prostě klasický den.  ALE – jeden z posledních v tom našem milovaném Komunitním centru.
Bohužel se nám nepodařilo zajistit financování na další období, tak Centrum musíme k 31.12. zavřít..

V tuto chvíli už tedy hlavně hledáme prostory, kam bychom mohli uložit vše použitelné pro (my doufáme) naše nové budoucí Komunitní centrum. Hledáme sklad, v Praze, cca. 30m, možná pouze na krátko, ale  může se stát, že i na více než rok a ideálně za pár kaček..

 

Varianta b/ NEVZDÁVÁME SE  – POMOZTE NÁM NAJÍT NOVÝ DOMOV (prostor pro Komunitní centrum)

Když víte, že něco umíte a když víte, že to děláte dobře a máte průkazné výsledky podpořené příběhy klientů, kterým Komunitní centrum zkvalitnilo a obohatilo život (některým zcela změnilo), těžko se Vám z toho odchází. Ano, teď jsme přišli o zdroj financování a stávající komerční prostory v nádherném místě si už prostě dovolit nemůžeme.

Ale v tom, co jsme začali, bychom rádi pokračovali. Možná trošku jinak, ale pořád se zaměřením na klienta – tedy na aktivního seniora.

Co tedy hledáme?  Dobře veřejnou dopravou dostupný prostor, velikost 80-150m, aby v něm byl prostor pro setkávání a pro společné cvičení (alespoň dvě místnosti) a příp. zázemí pro kancelář/e (také ideálně 2 místnosti). 

 

Varianta c/ FINANČNÍ PODPORA

To že jsme nezisková organizace, ještě neznamená, že nemusíme platit účty, že naši zaměstnanci nemají občas potřebu se najíst atp. Spoléhání na veřejné financování je ošemetné a my bychom rádi dál dělali naši práci ve které vidíme smysl. Proto uvítáme jakékoli finanční či jiné příspěvky.

  • Třeba pravidelným zasíláním částky na náš účet (na konci roku vystavíme potvrzení pro snížení základu daně)..
  • Nebo jednorázovým příspěvkem soukromým/firemním (opět možnost odečtení od základu daně)

 

Co  o nás říkají naši klienti?

 

Pojďte tedy společně s námi v úterý po černém pátku na oplátku všichni udělat něco dobrého. Tvořit pomocí dobra lepší svět.

 

Ilustrační foto Forbes

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.