Kurzy AMOS na Praze 4

Vzdělávací kurzy Akademie MOderního Seniora (AMOS) jsou kurzy věnující se orientaci seniorů v rychle se měnícím světě.

Jde o sérii  na sebe navazujících vzdělávacích setkání, které se věnují tzv. funkční gramotnosti, které proběhnou v únoru a březnu na Praze 4.

 

Kurzy AMOS na Praze 4

MČ Praha 4 ve spolupráci s Právě teď! o.p.s. nabízí svým seniorům nový zajímavý cyklus pěti tříhodinových přednáškových bloků, jehož cílem je orientace seniorů v moderním, rychle se měnícím světě s důrazem na kritické myšlení, práci s informacemi a přesvědčení o potřebě celoživotního učení.

Jednotlivá témata viz níže poukazují na aktuální problémy, požadavky a potřeby seniorů. Prioritou Akademie je srozumitelnost, názornost a využití v běžném životě.

 

Termín konání kurzů

Akademie začíná ve středu 13. 2. 2019 od 9.00-12.00 v sále č. 208, ve 2. patře Nuselské radnice a bude se konat každou středu až do 13. 3. 2019. Počet míst je omezen na 20.

 

Přihlášení

Přihlášky budou přijímány na bezplatné lince 800 100 128 od středy 6.2. Na Akademii se mohou přihlásit pouze občané v seniorském věku s trvalým bydlištěm na Praze 4. Počet míst je omezen.

 

Témata přednášek jsou

  • Jak se zorientovat ve světě informací a dezinformací (vč. Úvodu do celého cyklu)
  • Zdravý životní styl – pro mysl i tělo v kondici
  • Kritické myšlení aneb nenechte se balamutit
  • Naučte se zacházet se svými penězi
  • Právní minimum pro seniory

 

Akademie bude probíhat vždy od od 9.00-12.00 hod., od 13. 2. 2019 a bude se konat každou středu až do 13. 3. 2019. Kurzy jsou pro přihlášené účastníky, splňující podmínky (seniorský věk a trvalé bydliště na Praze 4) bezplatné.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..