Setkání projektu 2generace

Právě teď! o.p.s. se stalo partnerem krásného projektu 2 generace, který se snaží zapojit aktivní seniory do chodu mateřských školek, aby docházelo k propojování generací.

Senioři (babičky a dědečkové) mohou díky tomuto projektu docházet do tzv. dětských skupin či školek, nebo mu zkusíme domluvit spolupráci ve vybrané dětské skupině/školce v blízkosti jeho bydliště.

 

První setkání

Příští týden ve čtvrtek 28. března se uskuteční první společné setkání zájemců o tuto spolupráci. Sejdeme se ve 14:00 hod. ve vestibulu stanice metra  Pražského povstání.  Odtud se půjde společně do centra 2generace (cca. 10 min chůze) na společné informativní setkání a dobrou kávu a něco na zub.

Pokud máte zájem zjistit více o projektu a nebo pokud rovnou víte, že se projektu chcete zúčastnit, kontaktujte Ivetu Luxou, tel. 603 852 715 pro více informací.

Součástí projektu jsou také společná setkání, zajímavé přednášky, procházky a školení včetně kurzu první pomoci.

 

Školková babička a dědeček

Propojujeme aktivní seniory, kteří mají rádi děti a chtějí s nimi trávit volný čas, s dětskými skupinami a mateřskými školami, které uvítají společné mezigenerační aktivity.

Senioři, kteří se do projektu zapojí, budou mít možnost navštěvovat jednotlivě nebo v malých skupinkách dětské skupiny, mateřské školy či jesličky a zůčastňovat se společných aktivit s dětmi.

Součástí projektu je navíc celá řada zajímavých akcí pro seniory, včetně společných setkání, procházek, přednášek a školení zaměřených na péči o malé děti, na poskytování první pomoci dětem a další témata dle zájmu seniorů.

Zapojit se může jakýkoli senior z Prahy. Docházet může do jedné z dětských skupin, které již jsou v projektu zapojené, nebo mu zkusíme domluvit spolupráci ve vybrané dětské skupině/školce v jeho blízkosti.

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..