Od ledna budeme plavat!

Od ledna budeme s našimi seniory díky grantu v programu “TESCO – vy rozhodujete, my pomáháme” pravidelně plavat.

Tuto oblíbenou seniorskou aktivitu budeme pořádat 1 x týdně v bazénu v Praze 8 Na Šutce a pro seniory bude bezplatná.

 

Plavu si ani nevím jak

Plavání je pro seniory jedním z nejvhodnějších sportů a to i pro ty, kteří mají různé zdravotní a pohybové omezení. Název projektu “Plavu si ani nevím jak” krom odkazu na známou píseň vystihuje stav, kdy technika není na prvním místě. Cílem projektu není generovat profi plavce s bezchybným stylem, ale naučit seniory plavat tak, aby své tělo svým stylem neničili, ale naopak mu prospívali.

 

Na jaké další problémy a potřeby cílí tento projekt?

Tento projekt  “Plavu si ani nevím jak” si klade za cíl v obecné rovině napomoci aktivizaci seniorů a zvýšení pohybové aktivity seniorů (zejména v zimních měsících). Věříme, že zafunguje pozitivní a motivační síla skupiny a že senioři při společném plavání využijí k vytváření a prohlubování společenských vazeb a získají nová přátelství.
Zároveň bychom chtěli pomoci odstranit špatnou technika plavání seniorů. Protože špatná technika může přivodit či prohloubit zdravotní problémy např. bolesti zad.
Mělo by dojít i k zvýšení povědomí o nezbytnosti pohybové aktivity v seniorském věku (nejen pro tělo ale nezbytně i pro správné fungování mozku) a celkově zdravém životním stylu ve stáří.

 

Jak se přihlásit?

Pokud jste senior a chcete se zapojit do projektu, který (prozatím) poběží 1 x týdně od ledna do března, napište nám email a my Vám zašleme bližší informace o konkrétním termínu a čase, kdy budeme chodit plavat. Registrace je důležitá z důvodu udržení rozumné kapacity plavecké dráhy.

 

Děkujeme..

Děkujeme všem, kteří  si uvědomují, že prodlužující se věk sám o sobě nestačí, ale důležitá je kvalita života seniorů a radost a proto hlasovali pro náš projekt a děkujeme spol. TESCO, že nám umožnila se zapojit do projektu TESCO – vy rozhodujete, my pomáháme.

 

Ilustrační foto PIXABAY

1 komentář: „Od ledna budeme plavat!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..