Do La Manche poplaveme i v roce 2020

I v letošním roce se přihlásíme do projektu, který vyhlašuje Nadace Charty 77, resp. její projekt SenSen/Senzační senioři.

Jde o VI. ročník štafetového plavání pod názvem „Přeplavme svůj La Manche“, který se uskuteční v únoru 2020.

Plavu Právě teď

Po dobu celého února se bude náš plavecký tým s názvem “Plavu Právě teď!” snažit postupně zdolat vzdálenost odpovídající vzdálenosti La Manšského průlivu.

Systém soutěže je jednoduchý:

 • Soutěž probíhá od 1.2. do 29.2.2020
 • Každý plavec, který se do týmu přihlásí (viz. níže PŘIHLÁŠENÍ) si plave individuálně, dle své libosti v bazénu, který mu vyhovuje. Ale .. každý plavec by měl plavat jen za jeden tým (čili pokud se rozhodnete plavat v týmu  “Plavu Právě teď!”neměli byste zároveň plavat v týmu jiném.
 • Po každém plavání (ideálně) se nahlásí kapitánovi týmu  (který odpovídá za správnost) obvykle emailem následující:
  • datum
  • bazén  ve kterém se plavalo
  • naplavaná vzdálenost (např. 10x 50 m)
 • Cílem akce je postupně přeplavat společně během měsíce vzdálenost odpovídající délce La Manšského průlivu (34,240 km), což by pro Tým „Plavu Právě teď!“ stejně jako vloni, neměl být až takový problém.
 • Navíc v náš prospěch hraje i to, že celý únor chodíme plavat do bazénu Na Šutce v rámci projektu TESCO – vy rozhodujete, my pomáháme.
 • Info o La Manche viz např.: wikipedie

 

Přihlášení

Čím víc nás bude, tím dříve „to dáme tam i zpět!“ 😊. Takže, pokud máte zájem být součástí našeho lehce “virtuálního”plaveckého týmu, napište nám, nebo zavolejte (603 852 740), přihlaste se..

O průběžných výsledcích našeho týmu Vás budeme samosebou informovat..

 

Patronka projektu

Patronkou tohoto projektu je Lucie Leišová, přemožitelka Gibraltaru  a nadšená podporovatelka plaveckých aktivit Senzačních Seniorů.

 

O plavání

Plavání důkladně procvičí svaly celého těla, nepřetěžuje klouby. Voda nadlehčuje, a tím je zátěž minimální. Za třicet minut lehkého plavání spálíme 360 kalorií. Čím jsme trénovanější, tím déle dokážeme plavat a spálíme tak větší množství kalorií.

 

Právem je plavání často prezentováno jako téměř ideální sport.

Ilustrační foto k článku je z loňského ročníku akce, kdy seniory (v tomto případě pouze seniorky) přišel v plavání podpořit patron naší organizace, Rey Koranteng.

 

1 komentář: „Do La Manche poplaveme i v roce 2020

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..