Vyskakuje na vás všude „Black Friday“?

Reklamy na nás útočí. Black Friday je totiž svátkem slev a konzumu.

Giving Tuesday, česky např. dárcovské úterý, je pak protipólem Black Friday. Buďte štědří a darujte RADOST! Nám i sobě.

 

Jak vznikl Giving Tuesday?

Tento svátek štědrosti  a dobrých skutků se po celém světě slaví již od roku 2012. Do Česka přišel v roce 2016 pod hlavičkou Asociace společenské odpovědnosti. Během chvíle se Giving Tuesday  stal globálním dárcovským hnutím, které je poháněno jednotlivci, rodinami, neziskovými organizacemi, firmami a komunitami po celém světě.

 

Slaví se od roku 2012 vždy první úterý po Dni díkuvzdání a jako protipól nákupnímu šílenství Black Friday, během kterého obchodníci nabízí slevy a zboží ve slevách.

Miliony lidí na celém světě se během Giving Tuesday spojí, aby (nejen v tento den) podpořily aktivity a organizace, kterým věří, a společenství, ve kterých žijí.

 

Letošní ročník Giving Tuesday připadá na úterý 29. listopadu 2022. Udělejte společně s námi nejen na Giving Tuesday něco dobrého. Každý dobrý skutek a projev štědrosti se počítá 

 

Více informací najdete na Giving Tuesday

 

Jak se Právě teď! o.p.s. účastní letošního svátku štědrosti a dobrých skutků?

V rámci letošního ročníku jsme zveřejnili výzvu Radostné a naplněně stáří v rámci které hledáme dárce, kteří  by přispěli na to, aby se s námi senioři měli na co těšit a žili i nadále smysluplný život ve společenství spřízněných vrstevníků.

Hana Čepová, spoluzakladatelka organizace Právě teď! o.p.s. k tomu dodává: „I v příštím roce s vámi seniory chceme např. chodit na výlety, společně něco tvořit, hrát mölkky & grilovat, trénovat paměť i tělo, smát se, sdílet drobné radosti i starosti a nacházet nové členy naší společné komunity“.

V tuto chvíli, asi jako pro většinu neziskových organizací, je pro nás nejdůležitější zajistit pro naši organizaci a pro naše společné aktivity, finance. Pokud jich budeme mít dostatek, budeme se moct i v příštím roce, bez ohledu na přidělené granty a dotace, které jsou nejisté, plánovat a realizovat m.j. výše uvedené aktivity.

Staňte se právě VY osvíceným donátorem, díky němuž připravujeme, poskytujeme a průběžně rozšiřujeme nabídku vzdělávacích, komunitních a pohybových aktivit a dalších služeb pro seniory. Přispějte k tomu, že senioři prožívají svůj čas v dobré společnosti spřízněných vrstevníků.

Máte-li ve svém okolí někoho, kdo by mohl naši organizaci podpořit, dejte mu o naší výzvě vědět. Je to možná to nejmenší, co pro nás můžete udělat. Ale nikdy nevíte, třeba to nakonec pro nás tak malá pomoc nebude. Nic nefunguje lépe, než osobní doporučení někoho, kdo má s naší organizací zkušenost a důvěřuje jí (tomu, co dělá).

 

Prověřená organizace

Právě teď! o. p. s. je držitelem označení Prověřená veřejně prospěšná organizace.

 

#Darujte #Radost #GivingTuesday

sleva, slevy, black friday