Babička roku

Krajské kolo soutěže Babička roku proběhne v září 2019 v Praze a Právě teď! o.p.s. byla přidělena organizace této soutěže.

Jedná se o talentovou soutěž babiček (i dědečků) ve věku od 55 let.

Akce proběhne pod záštitou primátora Hl. m. Prahy Mudr. Zdeňka Hřiba.

 

Cíl akce

Cílem této akce je posílení mezigeneračních vztahů (přihlášení prarodičů a vnoučat), propojení trávení volného času celé rodiny (podpora členů rodiny na samotné akci), a ukázka lidské hodnoty a pravé vnitřní krásy člověka v seniorském věku.

 

Babička roku. Ptáte se, o co tady jde?

Každý člověk, je v něčem dobrý, v něčem vyniká. To, že mu již není dvacet let, není překážkou v tom, aby byl výjimečný, pro své okolí přínosný a aktivní člen společnosti.

Člověk je svými dovednostmi jedinečný v každé době, nehledě na věk. Soutěž Babička roku se snaží zábavnou a příjemnou formou lidem ukázat, že senioři rozhodně nepatří do starého železa. Právě naopak, mezigeneračním propojením soutěžících s jejich vnoučaty se snaží o zvýraznění důležitosti mezigeneračního soužití nejen v rodinách.

Babička roku Vám navíc dopřeje Vaši chvilku slávy, kdy se budete moci postavit na pódiu a předvést, co se ve Vás skrývá. V mnoha lidech je ukryt talent, který ve vyšším věku může být těžké ukázat, ale díky soutěži Babička roku mohou zazářit lidé, jednotlivci, jako takoví.

 

Jak se přihlásit?

Elektronicky na našich stránkách. Přihlášku mohou vyplnit vnoučata nebo děti, stejně, tak můžete nominovat i kamarádku/kamaráda. Vybraní účastníci krajských kol budou poté zkontaktováni.

Registrace bude zahájena na začátku srpna 2019

 

Jak soutěž probíhá?

Soutěžící projdou třemi disciplínami:

  1. Řízený rozhovor – představte svůj kraj a bydliště v rozsahu max. 3 min.
  2. Ukaž, co umíš – zpěv, tanec, recitace, sport, ukázka vlastní tvorby – malování, vyšívaní, hra na hudební nástroj, atd. Možno ukázat ve spolupráci s vnoučetem (časový limit max. 3 min)
  3. Módní přehlídka – společenské oblečení dle vlastního výběru (popř. kroj).

 

Na závěr je odbornou porotou vyhlášena zlatá, stříbrná a bronzová „Babička kraje 2019“. Vždy je oceněn nejstarší soutěžící a obecenstvo hlasuje o babičku sympatie.

Všichni účastníci se mohou těšit na krásné ceny a upomínkové předměty.

Oceněné babičky budou představeny v rámci koncertu ke Dni seniorů v Obecním domě v Praze. Vítězky postupují do celorepublikového finále , které se bude konat 4. listopadu 2019 v Olomouci.

 

Pořadatel akce

Krajské kolo v Praze pořádá Právě teď! o.p.s. ve spolupráci s Krajskou radou seniorů Praha.

Hlavní organizátor projektu: Krajská rada seniorů Olomouckého kraje.