Pochod pro mozek 2024

Připojte se k osvětové akci „Pochod pro mozek“. Uspořádejte vlastní akci a pojďte se projít pro mozek i v roce 2024!


Pochod pro mozek 2024

Letošní Pochod pro mozek je již minulostí. Myslíme, že se podařil. Alespoň o tom svědčí zprávy z míst, kde se z pochodům přidali a kde uspořádali vlastní, lokální pochod.

Pochody a akce s ním spojené proběhly na cca. 120 místech celé ČR (+2 v zahraničí), zúčasnilo se jich celkem 2.300 účastníků, kteří společně ušli více než 10.000 km.

Zajímá vás jak to kde probíhalo? Podívejte se ZDE.


Březen je již neodmyslitelně spojen s Národním týdnem trénování paměti (NTTP) a Týdnem mozku, které letos probíhají v týdnu 11. do 17.3.2024. 

NTTP pořádá Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging. Po celé republice se bude konat velké množství osvětových přednášek a ukázkových lekcí trénování paměti atd. Těchto akcí se dlouhodobě účastní i naše organizace Právě teď! o.p.s., , jejíž činnost je zaměřená na programy pro aktivní seniory.

Do Národního týdne trénování paměti se zapojuje vlastním příspěvkem, kterým je Pochod pro mozek. Cílem pochodu je připomenout široké veřejnosti nezbytnost pohybu pro správné fungování mozku a celkové úspěšné stárnutí.

Alfou i omegou úspěchu v tomto směru je POHYB, POHYB, POHYB. A když pohyb, tak proč ne ten nejpřirozenější, nejvhodnější, nejjednodušší i nejlevnější, což je CHŮZE.

Připojte se k osvětové chodecké akci. Ke spolupráci můžete přizvat další organizace, v rámci doprovodného programu si můžete vyzkoušet něco, co jste ještě nedělali, akce může být mezigenerační atd.

Připravte ve vašem místě, městě, ve vaší obci či vesnici pochod, nebo vycházku doplněnou o různorodý program. V rámci doprovodného programu si můžete vyzkoušet něco, co jste ještě nedělali.

O připravované akci nám dejte vědět, vyplňte PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ. Pokud je vaše akce specifická, nebo máte problém s vyplněním formuláře kontaktujte nás, viz kontakty.

Vámi zaslané informace postupně zveřejníme zde stránce níže, kde je zveřejněna interaktivní mapa míst, kde budou pochody probíhat.

Zaslat budete moci plakátek vaší akce a kdo bude potřebovat, připravíme mu jednoduchý plakátek po domluvě my.

V prostoru u budovy Planetária navážeme na minulé úspěšné akce, který se vždy zúčastnilo téměř 200 účastníků, kteří si mohli kromě různě dlouhých chodeckých tras ze zimy se probouzejícím parkem vyzkoušet třeba žonglování, dechová cvičení, tanec, procvičovali motoriku pomocí kolíčků, učili se správně dýchat atp.

PROGRAM PRAŽSKÉHO POCHODU (ke stažení)

Nad pražskou akcí převzala záštitu Ing. Alexandra Udženija, náměstkyně primátora hl. m. Prahy


  • pokud se vám zobrazuje mapa světa, nebo naopak třeba jen Praha, pohybujte se v mapě klasicky pomocí myši a tlačítek +- v pravo dole v mapě
  • zároveň si po poklepání na konkrétní místo, zobrazíte více informací o akci a v detailu akce si také můžete kliknutím na obrázek zobrazit i plakátek, pokud ho pořadatel dodal (plakátky najdete i pod mapou)

Hlavní partner

Patrneři

Dále ze srdce děkujeme mnoha jindy neviditelným:

  • Poháry Braun Slaný – vyrobil pozornost, kterou obdrží každý z účastníků pražského pochodu
  • Danone a Nestle – které nám dodalo malé občerstvení pro účastníky pražského pochodu

Kudyznudy.cz - nejlepší začátek výletu

V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte obrátit na:

Pochod pro mozek pořádá: Právě teď! o.p.s., Fügnerovo náměstí 1808/3, 120 00 Praha 2, IČ: 29154901