Pohybem proti stresu

Aktivní pohyb je nejlepší prevencí proti stresu, ale i proti příznakům stárnutí.

Ne každý zvládne chodit běhat, ne každý zvládne jogové asány. Ale Nordic Walking nebo Mölkky, to zvládne opravdu každý!

 

Nordic Walking

Jde o chůzi s použitím holí, kterou prvně začali provozovat v severských zemích. O Nordic Walkingu se hovoří jako o novém zdravotním sportu. Při chůzi s se mění svalové napětí a dochází prokrvení svalů. To má m.j. pozitivní vliv např. na bolesti hlavy a jiné zdravotní problémy způsobené sedavým zaměstnáním. Pro zlepšení celkového zdravotního stavu a zvýšení kondice stačí 30 minut Nordic Walking chůze denně, nebo  hodina 2-3 x týdně.

Nordic Walking je jeden z nejkomplexnějších způsobů pohybu během kterého se zapojuje až 90% svalů celého těla. Působí příznivě jako prevence mnoha onemocnění, namátkou –  kardiovaskulární choroby, obezita, pomáhá omezovat úzkostné pocity, přispívá k lepšímu okysličování mozku, zdokonaluje paměť a zvyšuje kreativitu a schopnost řešit problémy (kompletní výčet).

Tento typ pohybové aktivity je vhodný např.:

  • pro všechny věkové kategorie zaměstnanců, zejména pak je doporučován pro zaměstnance vykonávající sedavé zaměstnání
  • jako pravidelný benefit pro zaměstnance (před prací, v době oběda, po práci), nebo je vhodný na firemní výjezdy a teambuildingy

 

Poznámka: lekce mohou probíhat v českém jazyce a angličtině. Na lekci účastníkům zapůjčujeme hole. Součástí lekcí je rozcvička, instruktáž a závěrečné protažení po lekci.

Chcete vědět více, nebo si tuto aktivitu rovnou objednat? Neváhejte nás kontaktovat.

 

Mölkky

Mölkky jsou zábavná severská venkovní hra s dřevěnými špalíčky, kterou je možné hrát na jakémkoli rovném prostranství. Ve hře je prostor pro strategii i pro náhodu. Je to hra, kterou se lze snadno naučit.

Jde o 12 dřevěných kuželek s číslem, rozmístěných dle stanoveného plánu. Tyto kuželky se postupně shazují jinou, speciálně určenou kuželkou. Hrát lze jednotlivě, nebo i v týmech.

 

Tento typ pohybové aktivity je vhodný např.:

  • pro všechny věkové kategorie zaměstnanců, zejména pak je doporučován pro zaměstnance vykonávající sedavé zaměstnání
  • jako pravidelný benefit pro zaměstnance (před prací, v době oběda, po práci), nebo je vhodný jako doplněk na firemní výjezdy a teambuildingy a nebo na dětské, či rodinné firemní dny.

Poznámka: hry mohou probíhat v českém jazyce a angličtině. Součástí u nás objednané hry je sada/y kuželek na hru, instruktáž, zápis výsledků, po dohodě možnost organizování turnaje.

Chcete vědět více, nebo si tuto aktivitu rovnou objednat? Neváhejte nás kontaktovat.

 

Naše další workshopy a aktivity pro firmy: