Pochod pro mozek 2023

Pojďte se projít pro mozek i v roce 2023!

Březen je již neodmyslitelně spojen s Národním týdnem trénování paměti (NTTP), který letos probíhá v týdnu 13.- 19. 3. 2023.  NTTP pořádá Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging. Po celé republice se bude konat velké množství osvětových přednášek a ukázkových lekcí trénování paměti atd. Těchto akcí se dlouhodobě účastní i naše organizace, jejíž činnost je zaměřená na programy pro aktivní seniory.

Do Národního týdne trénování paměti se zapojuje vlastním příspěvkem, kterým je Pochod pro mozek. Cílem tohoto pochodu je připomenout široké veřejnosti to, na co často zapomínáme, že jak funguje náš mozek, výrazně souvisí s naší fyzickou a mentální kondicí a zdravotním stavem.

Alfou i omegou úspěchu v tomto směru je POHYB, POHYB, POHYB. A když pohyb, tak proč ne ten nejpřirozenější, nejvhodnější, nejjednodušší i nejlevnější, což je CHŮZE.

 

Právě teď! o.p.s. uspořádá svůj pochod 17.3. 2023 ve Stromovce

V prostoru u budovy Planetária navážeme na loňskou úspěšnou akci, které se zúčastnilo téměř 200 účastníků, kteří mohli krom vycházky probouzejícím se parkem vyzkoušet třeba žonglování, dechová cvičení, procvičovali motoriku pomocí kolíčků, učili se správně dýchat. Více o loňské akci ZDE.

Začátek letošní akce předpokládáme opět ve 14 hodin.

 

Přidat se, je jednoduché

Zapojit do pochodu se ale může každý. Vyzýváme trenéry paměti, seniorské, turistické a další kluby pro osoby všeho věku, neformální skupiny i party kamarádů atd.

Připravte ve vašem místě, městě,  ve vaší vesnici pochod či vycházku a dejte nám o něm do 10.3. 2023 vědět na email info@prave-ted-ops.cz. V loňském roce se osvědčily mezigenerační víkendové výlety na zajímavá místa na kterých se cestou řešily hádanky a drobné kvízy.

Zaslat můžete plakátek vaší akce a hlavně info o akci v podobě textu (které budete chtít přidat do mapy – myslete na to, aby informace byla stručná, ale zároveň, aby v ní bylo vše podstatné). Vámi zaslané informace zveřejníme na stránce k pochodu (zde), kde bude zveřejněna i interaktivní mapa míst, kde budou pochody probíhat.

Poté, co vaše akce proběhne, zadáte do tabulky počet km, který jste společně ušli (počet účastníků x délka). Dále uvítáme, pokud nám sdělíte počty účastníků a zašlete fotografie z vaší akce, jejíž podoba je zcela na vás.

V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte obrátit na Ivetu Luxovou luxova@prave-ted-ops.cz , Tel.: 603 852 715

 

Mapa míst s informacemi o jednotlivých akcích:

  • pokud se vám zobrazuje mapa světa, nebo naopak třeba jen Praha, pohybujte se v mapě klasicky pomocí myši a tlačítek +- v pravo dole v mapě
  • zároveň si po poklepání na konkrétní místo, zobrazíte více informací o akci a v detailu akce si také můžete kliknutím na obrázek zobrazit i plakátek, pokud ho pořadatel dodal (plakátky najdete i pod mapou)

Pozvánky na jednotlivé pochody

Dámský klub Čerčany

Hlavní pochod pro mozek, Praha
Praha 5, Na Cibulce
Zlín – Štípa

Senior klub Zábřeh
Senior klub Zábřeh
Senior klub Zábřeh

KC Archa Trhové Sviny
Senioři ČR Prachatice
KC Archa, České Velenice


Informace o proběhlých pochodech v r. 2022 a fotografie z těchto akcí najdete ZDE.