Jak nás můžete podpořit?

Proč nás podporovat a jak?

 

Žádné nezisková organizace nemůže fungovat bez podpory individuálních a firemních dárců a podporovatelů. Ani ta naše. Svěřené prostředky se snažíme využívat maximálně zodpovědně a transparentně a i díky tomu jsme držiteli označení Prověřená veřejně prospěšná organizace. 

V Právě teď! o.p.s. děláme vše pro to, aby senioři nepociťovali osamělost, aby prožívali dny, kdy „ještě můžou“, pokud možno naplno – aby se vzdělávali, sportovali, družili v bezpečí komunity podobně naladěných, zažívali větší či menší společná dobrodružství a poznávali nepoznané.

Pokud je vám tato filozofie blízka, určitě naši činnost a naše aktivity podpořte a přijďte si je s námi vyzkoušet a zažít.

 

FINANČNĚ:

 • Přispívat lze přímo na náš účet  u ČSOB č.: 258492161/0300 (jednorázově či pravidelně)
 • Sbírkové kampaně na konkrétní aktivity, nebo na provoz organizace na portálu Darujme.cz
  • Kampaň „Pro radostné a naplněné stáří“ přispívající na aktivity organizace a provozní náklady spojené s realizací aktivit pro seniory: https://www.darujme.cz/projekt/1202173

 

ZASLÁNÍM DÁRCOVSKÉ SMS (DMS):

Nově nás můžete podpořit (pokud máte tuto službu u svého operátora povolenu) zasláním dárcovské SMS na číslo 87 777

 • jednorázově: DMS AKTIVNI 30, 60, 90, nebo 190
 • trvale (platba se odešle automaticky 1 x za měsíc): DMS TRV AKTIVNI 30, 60, 90, nebo 190

Pozn.: AKTIVNI je potřeba psát s krátkým i na konci, číso 30, 60, 90, nebo 190, určuje částku v Kč, kterou chcete přispět (vždy uvádějte jen jednu číslici/částku, tedy např. DMS AKTIVNI 90). 

Více informací o Dárcovských DMS ZDE

 

NEFINANČNĚ:

 • Dobrovolnickou pomocí, pomocí na našich konkrétních projektech (Senior Kempy, mezigenerační setkávání ZáříME, Akademie AMOS, organizace výletů a pohybových aktivit a mnoho dalšího)
 • Poskytnutím svých znalostí, zkušeností, či zážitků v rámci přednášek, nebo poradenství
 • Předání informace o nás svým známým a kolegům o kterých víte, že je tato problematika zajímá a že by mohli mít chuť pomáhat správné věci.

 

DAR ZE ZÁVĚTI:

Jednou z oblíbených forem podpory neziskových a veřejně prospěšných organizací a subjektů je, zejména v zahraničí, forma darování ze závěti. Darem ze závěti můžete odkázat celý majetek nebo jeho část ve prospěch oblíbené organizace.

Pokud se rozhodnete pro podporu naší organizace, garantujeme, že prostředky pocházející z dobročinných závětí využije Právě teď! o.p.s. na naplňování svého poslání a vždy v souladu s přáním dárce. Proto pokud uvažujete o odkazu ve prospěch Právě teď! o.p.s., je dobré nás kontaktovat a domluvit se na účelu daru, na který má být váš dar využit. K naplnění daru může dojít až v horizontu několika let, proto je rozumné zvolit dostatečný prostor pro změny, které mohou v naší organizaci, ale i ve společnosti nastat.

Pro vytvoření příslušného dokumentu (závěť, dědická smlouva nebo odkaz) doporučujeme využít služeb právníků, resp. notářů. V rámci kampaně Měsíc dobročinné závěti, kterou každoročně vyhlašuje Koalice za snadné dárcovství v půlce září, je možné si nechat proplatit poplatek za notáře.

 

Potřebujete více informací? Máte další nápady? Kontaktujte nás:

 • Bc. Iveta Luxová: 603 852 715, luxova(@)prave-ted-ops.cz
 • Ing. Hana Čepová: 603 852 740, cepova(@)prave-ted-ops.cz

 

 

Děkujeme, že se zajímáte o to, jak nás můžete podpořit a že nás podporujte.

Moc si toho vážíme.