Nordic Walking pro každého

Od začátku dubna 2017 jsme pořádali ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy nové, celopražské lekce Nordic Walkingu pro pražské seniory.

Lekce probíhaly dvakrát týdně a účastníci si moli vybrat  lekci, která odpovídá vašim požadavkům a potřebám dle jejich aktuálních zdravotních možností či výkonnosti.

KONDIČNÍ LEKCE V ČLENITÉM TERÉNU A VE VYŠŠÍM TEMPU probíhaly každé pondělí od 14:00 do 15:30 hod. v Divoké Šárce.

Lekce probíhaly v období 3. 4.–26. 6. 2017 a 4. 9.–30. 10. 2017.

Sraz na lekci byl na konečné tramvají 20 a 26  – zastávka Divoká Šárka.

 

LEKCE PRO ZAČÁTEČNÍKY A OSOBY SE ZDRAVOTNÍM A POHYBOVÝM OMEZENÍM probíhaly každou středu od 14:00 do 15:30 hod. ve Stromovce.

Lekce probíhaly v období 5. 4.–28. 6. 2017 a 6. 9.–25. 10. 2017.

Sraz: Výstaviště Praha Holešovice, konečná tram č 12 a 17.

 

Další informace:

Jak probíhají lekce Nordic Walking?

Každá lekce je vedena dvěma instruktory, kteří vám rádi poradí a pomohou. Na začátku každé lekce probíhá rozcvička a zahřátí těla. Následuje instruktáž správné techniky chůze s Nordic Walking hůlkami. Poté probíhá samotná chůze s hůlkami. Na závěr proběhne protažení.

Praktická doporučení

Na lekce doporučujeme vhodné oblečení, botasky a hůlky na Nordic Walking (pokud je nevlastníte, zapůjčíme vám je). Na lekce doporučujeme vhodné oblečení a botasky. Jako zavazadlo volte batůžek nebo ledvinku. S sebou si noste láhev s pitím a malou svačinku (nutné u diabetiků). Pokud trpíte závažnějším onemocněním, závažnějším pohybovým omezením nebo se dlouhodobě nevěnujete žádné pohybové aktivitě, doporučujeme před zahájením konzultaci s ošetřujícím lékařem.

Kontaktní osoba:

Hana Dvořáková, tel.: 604 538 438

 

Prázdniny

Lekce nebudou probíhat během prázdninových měsíců. O prázdninách pro Vás budou ale připraveny výlety o jejichž konání Vás budeme včas informovat na našich stránkách.

PRÁZDNINOVÁ PROCHÁZKA – pozvánka/info

Lekce Nordic Walking pro pražské seniory zajišťuje Právě teď! o.p.s. z dotace Magistrátu hlavního města Praha. Lekce podporuje  Krajská rada seniorů Praha

Informace o Nordic Walkingu a dalších akcích a aktivitách pro seniory pořádaných Právě teď ! o.p.s. sledujte na www.pravetedops.cz

Součástí lekcí budou cvičení na propojení mozkových hemisfér, motoriky, zrychlení reakcí atd.

Pokud se na našich stránkách zaregistrujete, budou vám chodit informace o novinkách do e-mailu. Nebo dejte lajk na našem Facebooku.

 

VIDEOLEKCE:

O Nordic Walkingu:

NordicWalking rozcvičení před chůzí

Nordic Walking – Jak správně chodit