FIE

NOVÉ KURZY TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI PRO SENIORY: Feursteinova metoda instrumentálního obohacování (FIE) 

 

Feursteinova metoda instrumentálního obohacování (FIE) pomáhá rozvíjet myšlení a vyjadřování, podporuje vnitřní motivaci, reflektování vlastních myšlenek.

 

Metoda přináší umění vytvořit si vlastní strategii při řešení úkolu a sdílení rozdílných postupů, upevňuje sebedůvěru, odstraňuje impulzivitu a strach z chyb. Rozvíjí respektování jiného názoru.

Odkaz na registraci  na kurz najdete níže.

 

Reuven Feuerstein byl izraelský klinický, vývojový a kognitivní psycholog, známý především svou teorií o modifikovatelnosti inteligence, která říká: „(inteligence) není fixní, ale lze ji měnit“.

Feuerstein byl zakladatelem mezinárodního centra The International Center for the Enhancement of Learning Potential (ICELP) v Jeruzalémě v Izraeli.

 

TERMÍNY A ČASY KURZŮ:

10 setkání vždy v úterý a čtvrtek v těchto termínech:  8.9., 10.9., 15.9., 17.9., 22.9., 24.9., 29.9., 1.10., 6.10., 8.10.

Kurz I. 9.00 – 10.30 hod.

Kurz II. 10.45 – 12.15 hod.

MÍSTO KONÁNÍ KURZŮ:

Městská knihovna v Praze, pobočka JezerkaNuselská 603/94, Praha 4.

Zastávka tramvají (11 a 14) a autobusů (124, 139, 188, 196) „Pod Jezerkou“ je přímo u knihovny.

 

LEKTORKA KURZU

PhDr. Barbora Lucká, Ph.D., psycholožka a speciální pedagožka se zkušenostmi z různých oblastí poradenství (školní psychologie, telefonická krizová intervence, poradenství a diagnostika), lektorka. Věnuje se projektové a publikační činnosti.

Jejím cílem je pomáhat druhým lidem a být přítomna jejich rozvoje (případně jej podporovat).  Celoživotně by ráda směřovala k tomu, aby věci, kterým se věnuje, měly smysl.

 

 

Klikněte na button  a otevře se Vám odkaz na registrační formulář.

 

Pozn. Po vyplnění přihlášky vám přijde na Váš email automatická kopie přihlášky. ALE pro potvrzení vaší účasti v kurzu Vám přijde během pár dnů samostatný email s potvrzením.

 

 

O KURZU: 

Desetidílný bezplatný kurz trénování paměti pro seniory pomocí Feursteinovy metody instrumentálního obohacování (FIE) FIE klade důraz na kognitivní rozvoj a dovednosti myslet a učit se.

V průběhu jednotlivých lekcí jsou účastníci vedeni k aktivnímu promýšlení předložených úkolů. Uvědomují si použité strategie a formulují je nahlas. Tak jsou oživovány nervové spoje, slovní zásoba, ochota sdílet s druhými a trpělivost s nasloucháním druhým. Prostřednictvím sdílení je rozšiřován pohled účastníků na okolní svět.

FIE je pro seniory přínosné také svým důrazem na to být flexibilní – dokázat reagovat na nové situace a využívat v nich dosavadní zkušenosti (měnící se svět, ve kterém se pohybujeme). Nutí účastníky být aktivní, předchází tak přílišné pasivitě (která může znamenat horší kvalitu života). Otevírá možnosti a ukazuje optimistické alternativy. Na lekcích pracují klienti s originál pracovními listy, tzv. instrumenty.

Jedná se o ucelený kurz, kdy na sebe jednotlivé lekce navazují.

 Účastníci s sebou na kurzy nepotřebují nic. Pracovní listy (tzv. instrumenty), tužky, gumy atd. obdrží na kurzu.

 

Registrace na kurz (viz výše) je nutná. Počet míst na kurzu je omezen na 12 os.

 

V případě dotazů ke kurzu kontaktujte Ivetu Luxovou tel: 603 852 740. Přehled všech kurzů trénování paměti pro podzim 2020 najdete ZDE.

 

HYGIENICKÁ OPATŘENÍ

Vzhledem k aktuální situaci v souvislosti s nákazou COVID-19, prosíme o dodržování všech Vládou a Ministerstvem zdravotnictví vydaných hygienických doporučení.

Doporučujeme provádět hygienu rukou, příp. na kurzy nosit ústenku/roušku. Na místě bude k dispozici desinfekce.
V případě, že máte jakékoli respirační onemocnění, nebo se necítíte dobře, lekci prosím vynechejte až do doby, než budete plně zdrávi. Děkujeme za pochopení.

KURZY POŘÁDAJÍ

    
Kurzy jsou financovány z prostředků hl. m. Prahy.