Červencový program

Vzhledem k tomu, že nejen děti, ale i senioři o prázdninách houfně opouštějí Prahu, je i náš program prázdninový.

Přesto věříme, že alespoň několika z Vás, kteří jste v Praze zůstali, udělá radost a že s námi vyrazíte třeba na některý z výletů a vezmete i svá vnoučata s sebou.

 

Výzva 🙂

Pokud máte o prázdninách pocit, že se toho pro seniory příliš neděje, vaši blízcí pobývají o prázdninách mimo Prahu a vy nemáte s kým realizovat svoje aktivity.. Prostě byste chtěli s někým vyrazit na výlet, hledáte parťáka do kina, na karty, máte jiný originální nápad atd.? Nebojte se nám dát vědět, rádi vaši nabídku nebo poptávku po domluvě zveřejníme a nebo pomůžeme zrealizovat..

 

Program

  • středa 10.7. od 14 hod.Vycházka do Ďáblického háje s Helenou Kvapilovou a Táňou Dohnalovou. Sraz chvilku před 14 hod před restaurací Cobolis u metra Ládví. Kdo chce, může si vzít hole na Nordic Walking, ale lze jít i bez nich. Procházka potrvá 1,5-2 hod. vesměs nenáročným terénem.
  • středa 17.7. od 9 hod.Výlet do Svatého Jana Pod Skalou. Sraz na zastávce vlaku Srbsko v 9:35 hod. (příjezd ideálně vlakem ČD Os 8822) jedoucí z Českého Brodu přes např. Libeň, Hl. nádraží, Smíchovské nádraží do Berouna.  Odtud se vydáme pěšky do Sv. Jana Pod Skalou (cca. 5 ,5 km), kde můžeme poobědvat a poté dle domluvy zamíříme zpět buďto na autobus do Vráže (cca. 2 km), nebo na vlak do Berouna (cca 6 km).
  • úterý 23.7. od 14 hod.Mölkky v parku Na Jezerce.  Další možnost pro ty, kteří si ještě nezkusili zahrát stále oblíbenější hru mölky. A samozřejmě možnost zahrát si i pro ty, kteří již vědí, jak na to.. Sraz u hřiště na petanque v parku, hned pod zastávkou autobusu č. 188. POZVÁNKA s mapou ke stažení
  • čtvrtek 25.7. od 14 hod.Vycházka do Šárky + rozlučka s naší stážistkou Denise. Další cca. 2 hodiny trvající procházka malebnou krajinou Divoké Šárky bude zároveň poslední akcí s naší americkou stážistkou Denise. Sraz ve 14 hod. na konečné zastávce tramvaje č. 26 Divoká Šárka.

Všechny aktivity jsou vhodné pro seniory i s jejich vnoučaty!

 

Tradiční básnička od paní Dagmar B. na závěr

Červenec

Na červenec už se těší

děti, student, učitel,

všichni bez potomků Češi

– každý z nich by volno chtěl.

Zato tátové a mámy

kombinují, sčítaj’ dny,

aby pokryli čas známý

jako letní prázdniny.

Nastupují babí s dědou

jako chůvy hlídací.

Letním časem vnuky vedou,

do dětství se navrací.

 

 

Ilustrační foto H. Čepová

 

Náš prázdninový program je určen nejen seniorům, ale i jejich vnoučatům. Společně s námi můžou na výlety mimo Prahu, vycházky, molkky..

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..