Opět poplaveme do La Manche

I v letošním roce se opět hlásíme do projektu, který vyhlašuje projekt SenSen/Senzační senioři.

Jde o další ročník štafetového plavání pod názvem „Přeplavme svůj La Manche“, který se uskuteční v únoru 2023.

 

Tým „Plavu Právě teď“

Po dobu celého února se bude náš plavecký tým s názvem “Plavu Právě teď!” snažit postupně zdolat vzdálenost odpovídající vzdálenosti La Manšského průlivu.

Systém soutěže je jednoduchý:

 • Soutěž probíhá od 1.2. do 28.2.2023
 • Každý plavec, který se do týmu přihlásí (viz. níže PŘIHLÁŠENÍ) si plave individuálně, dle své libosti v bazénu, který mu vyhovuje. Ale .. každý plavec by měl plavat jen za jeden tým (čili pokud se rozhodnete plavat v týmu  “Plavu Právě teď!”neměli byste zároveň plavat v týmu jiném.
 • Po každém plavání (ideálně) se nahlásí kapitánovi týmu  (který odpovídá za správnost) obvykle emailem následující:
  • datum
  • bazén  ve kterém se plavalo
  • naplavaná vzdálenost (např. 10x 50 m, celkem 500 m)
 • Cílem akce je postupně přeplavat společně během měsíce vzdálenost odpovídající délce La Manšského průlivu (34,240 km), což by pro Tým „Plavu Právě teď!“ stejně jako v minulých ročnících, neměl být až takový problém.
 • Navíc v náš prospěch hraje i to, že celý únor (ale i pak březen) budeme  mít možnost chodit plavat do bazénu Na Šutce (viz ZDE, nebo níže v textu)
 • Info o La Manche viz např.: wikipedie

 

Přihlášení

Čím víc nás bude, tím dříve „to dáme tam i zpět!“ 😊. Takže, pokud máte zájem být součástí našeho lehce “virtuálního”plaveckého týmu, napište Hance Čepové, že máte zájem plavat za náš tým a přihlaste se..

O průběžných výsledcích našeho týmu Vás budeme samosebou informovat..

 

Patronka projektu

Patronkou tohoto projektu je Lucie Leišová, přemožitelka Gibraltaru  a nadšená podporovatelka plaveckých aktivit Senzačních Seniorů.

 

O plavání

Plavání důkladně procvičí svaly celého těla, nepřetěžuje klouby. Voda nadlehčuje, a tím je zátěž minimální. Za třicet minut lehkého plavání spálíme 360 kalorií. Čím jsme trénovanější, tím déle dokážeme plavat a spálíme tak větší množství kalorií.

 

Právem je plavání často prezentováno jako téměř ideální sport.

Ilustrační foto k článku je z jednoho z předchozích ročníků akce, kdy seniory (v tomto případě pouze seniorky) přišel v plavání podpořit patron naší organizace, Rey Koranteng.

 

Plavání v Bazénu Na Šutce

Na únor a březen jsme zajistili možnost bezplatného plavání 1 x týdně v Aquacentru Na Šutce. 2 plavecké dráhy vedle sebe, z nichž jedna je krajní (aby se nám dobře vcházelo a vycházelo z bazénu) máme rezervovány každé úterý od 13 do 14 hod., tedy: 7., 14., 21. a 28. února a 7., 14., 21. a 28. března.

Abyste mohli využít bezplatné nabídky plavání 60 min + volných 30 min určených k převlékání, musíte se stát členy plaveckého klubu SK Aktivní Senior, z.s. vyplnit jednoduchou přihlášku a zaplatit členský poplatek ve výši 150 Kč*.

Pozn.: 1 x běžný vstup na 60+20 min stojí seniory 115 Kč, SK Aktivní Senior, z.s. Vám za 150 Kč garantuje min. 8 vstupů.

 • Přihlaste se: PŘIHLÁŠKA
 • Registrační/členský příspěvek uhraďte nejpozději do 3.2. 2023 na účet SK Aktivní Senior z.s. č. ú: 2001555453/2010. Do poznámky uveďte své příjmení a jako variabilní symbol rok narození. Po předchozí dohodě bude možné příspěvek uhradit i v hotovosti (např. před plaváním, např. 7.2.), ale pro lepší přehled a transparentnost preferujeme úhradu na účet klubu.
 • Pokud se nechcete přihlásit ke členství ve sportovním klubu, můžete i tak dorazit na plavání a na místě uhradit zvýhodněnou částku 50 Kč v hotovosti/jednorázově vstup zástupci naší organizace. V případě naplnění kapacity plaveckých drah budou mít pro vstup přednost registrovaní členové klubu.

* členský poplatek se nevztahuje na podporovatele naší organizace uvedené na webu ZDE (prosíme ale o vyplnění registračního formuláře ZDE)

Předpokládáme, že se všichni plavci zúčastní plavecké výzvy „přeplav svůj La Manche“ za tým Plavu Právě Teď!

 

Pozn. zřizovatelem sportovního klubu SK Aktivní senior z.s. je Právě teď! o.p.s.


2 komentáře: „Opět poplaveme do La Manche

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..